вторник, 28 января 2020 г.

Міський етап Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» серед учнів початкових класів

     








28.01.2020 року в Науково-методичному центрі проведено міський  етап   Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив». У фестивалі взяли участь 8 учнів 1-4 класів навчальних закладів міста.
Фестиваль проводиться з метою виявлення талановитих і обдарованих дітей в жанрі ораторського мистецтва. Виступи юних учасників відзначалися емоційністю, змістовністю та  індивідуальністю. Участь у фестивалі надала можливість нашим вихованцям збагатити досвід публічного спілкування, сприяла вмінню бути толерантними, самостійними, ініціативними.
Учасники  змагалися в номінації «Добре слово краще за багатство» і представили два виступи: підготовлений заздалегідь та непідготовлений публічний міні-виступ (риторичний експромт), який показав, наскільки вільно володіють словом у незвичайних та нестандартних ситуаціях. Вісім учасників ретельно готувалися до ораторського конкурсу: цікаво розповідали про себе, демонстрували знання мовленнєвого етикету, створювали свої власні неповторні образи.





За підсумками конкурсу в міському етапі Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» серед учнів початкових класів вибороли:
 І  місце - Шевчук Аліна,  учениця 4-А класу ЕБГ «Гармонія» (вчитель Собакіна Л.М.).
ІІ місце– Кацен Микита, учень 2-В класу ЕЗОШ № 2 (вчитель Галкіна Л.Ф.);  Козакова Елизавета, учениця 3-А класу ЕНВК № 5 (вчитель Тютюнник І.В.); Захарова Аделія, наймолодша учасниця фестивалю, учениця 1-Б класу (вчитель Бояринцева Л.О.).
ІІІ місце – Лавреняк Стефанія, учениця 3-А класу ЕЗОШ №7 (вчитель Пантюшина Т.А.);  Матрунчик Артем, учень 4-В класу ЕНВК № 1; Гресь Вікторія, учениця 3-Б класу ЕЗОШ № 4 (вчитель Василенко В.Л.).
Вітаємо абсолютного переможця (Гран – прі)  міського  етапу   Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» - Черних Івана, учня 4-А класу ЕНВК « ДНЗ-ЗНЗ» № 9 (вчитель Сухорукова Г.В.) та бажаємо йому творчих успіхів на обласному етапі Фестивалю. 20 лютого 2020 року Іван  поїде до м. Запоріжжя та на обласному етапі Фестивалю буде представляти наше місто  серед учнів початкових класів.
Усі конкурсанти показали високий рівень сформованості комунікативної компетентності, вільне володіння мовою в усіх видах мовленнєвої діяльності,  розвиток творчих здібностей та риторичного потенціалу особистості. Дякуємо усім учасникам за отримане задоволення, вчителям за якісну підготовку учасників, батькам за підтримку!


пятница, 24 января 2020 г.

Заняття інтерактивної Школи для вчителів 4-х  класів


23 січня  2020 року в Науково - методичному центрі відбулося засідання інтерактивної Школи  для вчителів 4-х класів з українською та російською мовами навчання з теми «Формувальне оцінювання: інструменти і методи використання"
 Педагоги ознайомились з новим підходом щодо оцінювання в освітній системі -формувальним оцінюванням. Працювали над техніками   оновленої моделі та процедурою  її використання. Продовжили опрацьовувати  нові технології НУШ, саме: "Шість капелюхів мислення".
Заняття пройшло в теплій та дружній атмосфері, Педагоги активно включились у роботу та  творчо працювали у  групах, проявляли творчий підхід до вирішення поставлених завдань.

среда, 22 января 2020 г.

Простір відкритої освіти : Незабаром День Безпечного Інтернету

Простір відкритої освіти : Незабаром День Безпечного Інтернету: До уваги керівників навчальних закладів, їх заступників, педагогів, вихователів, соціальних педагогів, психологів, бібліотекарів! Неза...



21.01.2020 Проєкт Про Інтернет

https://sites.google.com/view/virtyal-svit/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8

Простір відкритої освіти : Онлайн-платформа з цифрової грамотності

Простір відкритої освіти : Онлайн-платформа з цифрової грамотності: МІНЦИФРА повідомляє .... Це правда цікаво... Національна онлайн-платформа                                                              ...

вторник, 21 января 2020 г.

Заняття інтерактивної Школи вчителів 3-х  класів

21 січня  2020 року в Науково - методичному центрі 
відбулося засідання інтерактивної Школи  для вчителів 3-х класів з українською та російською мовами навчання з теми 
«Чому критичне мислення – найпотрібніша навичка майбутнього?»
На засіданні педагоги опрацювали метод розвитку та формування критичного мислення. З'ясували, що критичне мислення – складне й багаторівневе явище.  
 Згадали  на онлайн-курсі Еd-era Таксономію Блума та  проаналізували послідовність її критерій, а саме: запам'ятовує, розуміє, застосовує, аналізує, оцінює, створює. В ході засідання учасники практично опрацювали  ігровий прийом «Ромашка питань і відповідей»,  який  заснований на роботі з текстом.  
Педагоги активно включились у роботу та  творчо працювали у  групах з певним типом питань на шести пелюстках. Генерували ідеї, проявляли творчий підхід до вирішення поставлених завдань.











четверг, 16 января 2020 г.

 Коучинг-консалтинг для заступників директорів з НВР, які опікуються питаннями початкової  школи 


 16 січня  2020 року в Науково - методичному центрі відбувся коучинг-консалтинг для заступників директорів з НВР, які опікуються питаннями початкової  школи з теми  «Навчальний поступ учнів через оновлену модель, яка ґрунтується на формувальному оцінюванні»

Участь у заході дозволило учасникам дізнатися,  які існують засоби оцінювання навчальних досягнень учнів у формувальному оцінюванні та методики їх використання. Присутні  працювали над оновленою моделлю оцінювання освітнього процесу  в початкових класах. З'ясували, що формувальне оцінювання - це щоденна робота отримання зворотнього зв'язку від дітей, самооцінювання та взаємооцінювання.
 Учасники коучинг-консалтингу творчо працювали у групах, генерували ідеї, проявляли творчий підхід до вирішення поставлених завдань. В ході роботи було вирішено, з метою розроблення технік формувального оцінювання для вимірювання навчальних досягнень учнів, створити міську творчу групу  вчителів початкових класів.

Стьопіна І.А., методист НМЦ

среда, 15 января 2020 г.


Заняття інтерактивної Школи для вчителів 1-х класів ЗЗСО міста

14 січня  2020 року в Науково - методичному центрі відбулося засідання інтерактивної Школи для вчителів 1-х класів ЗЗСО міста  з теми «Технологія конструювання  інструментарію формувального оцінювання навчальних досягнень учнів 1-2 кл.» та «Впровадження нових технологій НУШ в освітній процес».
 
На засіданні педагоги опрацювали нові підходи щодо оцінювання в освітній системі, а саме  формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів. Вчителі ознайомились з алгоритмом діяльності щодо організації формувального оцінювання, орієнтирами для конструювання моделі у конкретному класі,  техніками та процедурою використання. Присутні визначали шляхи здійснення реалізації формувального оцінювання та вирішили розробити приклади використання прийомів формувального оцінювання на основі  шаблонів фронтального  та технік формувального  оцінювання.

четверг, 9 января 2020 г.


9 січня на базі ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ» №6 відбулася зустріч вчителів закладів загальної середньої освіти міста та керівників міських методичних об’єднань початкової школи з педагогами пілотних класів НУШ Новокаховської ЗОШ №3, вчителями ЗОШ №1 та ЗОШ №7, які застосовують LEGO в освітньому просторі НУШ.

        Зустріч організовано  управлінням освіти Енергодарської міської ради в рамках обміну досвідом з реалізації Концепції «Нової української школи».
        Гостей привітали заступник начальника управління освіти Ржевська О.О., директор Науково-методичного центру Цемко С.А., методист НМЦ Стьопіна І.А. Директор  ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ» №6 Марієва І.Г. провела  оглядову екскурсію по школі, презентувала гостям освітнє середовище у  класах НУШ, ресурсну кімнату,  медичний блок та медіатеку. Педагоги закладу представили досвід роботи з  використання LEGO на уроках математики із застосуванням програмового забезпечення «Розумники».
        В практичній частині заходу гості  провели майстер-клас з використання методики  LEGO «Шість цеглинок 2.0». Під час майстер-класу педагоги Новокаховської ЗОШ №3, ЗОШ №1 та ЗОШ №7 поділились досвідом використання LEGO в різних предметних галузях, запропонували присутнім практично ознайомитись з вправами методики «Шість цеглинок 2.0», килимком формату А-3 (площиною) та надали матеріали для подальшого її впровадження в освітній процес.
         Під час проведення майстер-класу педагоги перетворилися на маленьких учнів і фантазували, адже ЛЕГО – це завжди творчість без правил, політ фантазії та естетичне задоволення від роботи. Учителі обмінялись досвідом роботи та новими ідеями щодо впровадження методики «Шести цеглинок» в освітньому просторі школи.
        Висловлюємо велику подяку педагогам з Нової Каховки: методисту ММК Оголюк Н.М.; вчителям ЗОШ №3 - Турбабі Л.В., Турбабі О.В., Цуріковій І.В., Заваді Н.П.; вчителю  ЗОШ №7 Брусенській О.В. та вчителю ЗОШ №1 Куренковій О.М. за змістовний, насичений різноманітними вправами, цікавий майстер-клас.
      Заняття пройшло в цікавій, творчій та доброзичливій атмосфері.  Досвід, який отримали педагоги міста під час заходу, буде впроваджуватись у практичній діяльності. 










четверг, 2 января 2020 г.

З 2020 РОКУ КОШТИ НА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ХОДИТИМУТЬ ЗА ВЧИТЕЛЕМ – УРЯД ЗАТВЕРДИВ ЗМІНИ ДО ВІДПОВІДНОГО ПОРЯДКУ


З 2020 року під час підвищення кваліфікації діятиме принцип «гроші ходять за вчителем», а самі педагоги братимуть безпосередню участь у плануванні свого професійного розвитку. Необхідні зміни до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників сьогодні, 27 грудня 2019 року, затвердив Уряд.
«Принцип “гроші ходять за вчителем” було закладено у Порядок під час його прийняття у серпні 2019 року, однак його механізм необхідно було доопрацювати. Тепер ситуацію виправлено, і вже з наступного року вчителі зможуть самостійно обирати форму, вид і місце підвищення своєї кваліфікації. Кошти на розвиток вчителів закладено у державну субвенцію НУШ, яка у держбюджеті складає 1,4 млрд гривень. Вже у січні 2020 року буде зрозуміло, скільки на розвиток вчителів отримуватимуть заклади освіти і, відповідно, самі педагоги», – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 грудня 2019 р. N 1094
Київ

Про внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників

Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести зміни до Положення про сертифікацію педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. N 1190 (Офіційний вісник України, 2019 р., N 9, ст. 308), виклавши його в редакції, що додається.

Реєстрація для участі у сертифікації 2020 триватиме з 15 по 31 січня.